Vinylové podlahy se v poslední době staly velikým trendem, jsou elegantní a nenáročné na údržbu.

U vinylových podlah je důležité oddělit dva základní pojmy čištění podlahy a údržba podlahy. Zatímco čistit podlahu nejčastěji znamená zamést, vyluxovat nebo setřít mokrým hadrem. Údržbou se rozumí zajistit životnost podlahy, tedy nanést ochranný film, aby se nechytaly nečistoty. Údržbu nemusíte provádět pravidelně, je ale nutné předtím vždy důkladně umýt podlahu, aby se špína do podlahy nezanesla.

První důležité čištění je ihned po pokládce podlahy, čímž se odstraní montážní nečistoty a nezanesou se dovnitř, což je důležité i při údržbě. U ná si můžete vybrat prostředky vhodné přímo pro vinylové podlahy.

                     PU čistič    

 

Optimální pro běžné denní čistění v domácnostech. Odstraní nečistoty setřením vlhkého mopu. Vhodný také pro čištění před ošetřením povrchu podlah.

PU čistič rozřeďte v poměru 1 : 200 (100 ml na 10 l vody). Jestliže používáte neředěný protředek, je nutné se vyhnout průvanu, slunečnímu svitu a vypnout podlahové vytápění, může dojít k poškození ochranného filmu. Skladujte v suchu, chladu a mimo dosah dětí.

                Základní čistící přípravek R

 

Základní čistící přípravek pro každodenní použití. Vhodné také po čištění po pokládce, má silnou rozpouštěcí schopnost na stavební nečistoty. Vhodný pro všechny elastické podlahy.

Základní čistící přípravek R nařeďte v poměru 1 : 5 nebo 1 : 3, záleží na odolnoti ochranného filmu, podlahu je vhodné před čištěním navlhčit. Přípravek na podlaze nesmí zaschnout, utírejte po úsecích a podlahu důkladně stírejte. Skladujte v suchu, chladu a mimo dosah dětí.

       LESK - 3000PU

 

Optimální pro běžné denní čištění v domácnostech. Vhodné také k rychlému oživení podlah s výrobní PU-úpravou povrchu. Než budete podlahu ošetřovat leskem, je nutné ji důkladně vyčistit, k tomu je určen Základní čistící přípravek R nebo PU-čistič.

Lesk 3000PU rozřeďte v poměru 1 : 100 (50 ml na 10 l vody). Jestliže používáte neředěný prostředek, je nutné se vyhnout průvanu, slunečnímu svitu a vypnout podlahové vytápění, může dojít k poškození ochranného filmu. Skladujte v suchu, chladu a mimo dosah dětí.

        MAT - 3000PU

 

Optimální pro běžné denní čištění v domácnostech. Vhodné také k rychlému oživení podlah s výrobní PU-úpravou povrchu. Chrání vrchní vrstvu podlahy elastickým, matným a protiskluzovým filmem, čímž zamezuje znečištění.

MAT 3000PU rozřeďte v poměru 1 : 100 (50 ml na 10 l vody). Jestliže používáte neředěný prostředek, je nutné se vyhnout průvanu, slunečnímu svitu a vypnout podlahové vytápění, může dojít k poškození ochranného filmu. Skladujte v suchu, chladu a mimo dosah dětí.