Nadčasová klasika prověřená generacemi

Dřevěná podlaha je dosud nepřekonaný, ekologický materiál, ze kterého sálá energie. Nezáleží při tom, zda se jedná o masivní či vrstvenou podlahu s dlouhými nebo krátkými prkny, vždy je řeč o kusu poctivého dřeva, které se dá několikrát za jeho životnost zrenovovat. 

Dřevěné podlahy jsou oblíbené především pro svůj vzhled, kterým navozují útulnou atmosféru kousku přírody v domě. Neopominutelná je ale i jejich schopnost absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost. Lze vybírat z mnoha povrchových úprav a barevných odstínů.

Výhodou dřevěné podlahy je možnost opakovaného broušení a renovací a se správnou péčí vám kvalitní podlaha vydrží na celý život. Je nadčasová a sluší jak modernímu, tak tradičnímu interiéru.

Masivní podlaha z jednoho kusu dřeva je vhodná do prostor se stálým klimatem, protože nejvíce podléhá změnám, když se mění vlhkost vzduchu.

Dvouvrstvou podlahu tvoří nosná spodní deska a horní vrstva volená podle druhu dřeva a povrchové úpravy podle přání zákazníka. Mezi dvouvrstvými podlahami najdete podlahy vhodné pro podlahové vytápění.

Sofistikovaná konstrukce třívrstvé podlahy ze 3 vrstev materiálu má výborné vlastnosti, pokud jde o schopnost vést teplo a odizolovat hluk. Hodí se na podlahové vytápění. A vybrat si můžete z velkoformátových prkenných podlah nebo dřevěných parket.

Vrstvené dřevěné podlahy jsou složené z velmi stabilní nosné desky, kterou tvoří překližka z břízy. Jsou proto extrémně stabilní a vhodné na podlahové vytápění. Horní vrstvu tvoří dřevěná nášlapná vrstva v tloušťce cca. 4 mm, která se dá zbrousit.