Timber Top

Dub Variante French - prkna velkého formátu

 

K oblíbeným velkým formátům Dub Variante French L, XL a XXL, které reprezentují kvalitní a krásnou přírodní podlahu za velmi příznivou cenu, přibyla navíc novinka Dub Variante French MAX XXL s prkny o rozměrech 14,2 x 290 x 3000 mm a spojení pero - drážka. To jsou jediné rozdíly, jimiž se liší od svých "sourozenců". Prkna všech čtyř variant mají kartáčovaný povrch ošetřený extrémně matným UV olejem. Mnozí jistě uvítají, že tyto podlahy jsou vhodné i na podlahové vytápění, které je v dnešní době stále častějším prvkem v moderních domácnostech. 

 

 

Dub Kouřový Variante French XXL

Formáty XXL na několik barevných způsobů

 

Tmavší odstíny v kolekci Wild Beauty zastupují Dub Zakouřený Variante French XXL a Dub Kouřový Variante French XXL s rozměry prken 14,2 x 240 x 2450 mm, které opticky zvětší i malé interiéry. Stejnými rozměry disponují i dekory Dub Marianna XXL a Dub Sparta XXL. Těm byla dána do vínku jedinečná barevnost, které lze docílit pouze prostřednictvím reaktivní barvy, jež reaguje s taninem (tříslovinou) obsaženým v dubu. Výsledkem jsou unikátní odstíny, které působí přirozeným, lehce kouřovým dojmem a zvýrazňují jedinečnou kresbu dřeva. Charakteristická je pro ně barevná stálost, dub nežloutne a vyvolává chladivý dojem oceňovaný i mezi architekty. Mezi velké formáty se řadí i Dub Neutrino XXL. Ten svými parametry v podstatě odpovídá výše uvedeným dekorům, nicméně liší se z hlediska povrchové úpravy, kterou je matný lak.

 

 

dub castle Windsor

Extra velké formáty s odkazem poctivého řemesla

 

 Velkoformátové třívrstvé dřevěné podlahy Dub Castle Balmoral, Dub Castle Castelvecchio a Dub Castle Windsor, tři stálice v naší nabídce, se stále těší velké oblibě mezi zákazníky. A není to náhoda. Do vínku jim totiž byla dána dubová nášlapná vrstva 3,2 mm a kvalitní povrchová úprava v podobě extrémně matného UV oleje a pískované struktury, která krásně vyniká na velkých prknech o rozměrech 14,2 x 290 x 2130 mm s ručně opracovanými hranami. Zároveň je díky této povrchové úpravě podlaha dokonale chráněna před mechanickým poškozením. Všechny tyto dekory, které prošli ručním zpracováním, mají nahodilé falešné V-spáry a také truhlářský "motýlek", který odkazuje k poctivému řemeslu dávných mistrů.

 

 

Dub Ruaha

Otevřené suky, reaktivní barva či katrovaný povrch

 

Také mezi klasickými formáty lze vybrat šperk pro svůj interiér. Řeč je například o dvou novinkách v tomto segmentu Dubu Cordoba a Dubu Sintra, které zdobí otevřené suky a matný lak. Dub Ruaha (Produkt roku 2018 časopisu DOMO), vyniká svou jedinečnou barevností. Podíl na tom má reaktivní barva, která je nanášena ručně, a to několikrát. Výsledkem je unikátní odstín, který působí velice přirozeným dojmem, zvýrazňuje jedinečnou kresbu dřeva a dub ani po letech nežloutne. Přednostmi Dubu Karakoram je hrubě kartáčovaný, katrovaný povrch odkazující ke starým řemeslným technikám.