Laminátové podlahy jsou na údržbu skvělé, i přesto dodržujte základní pravidla, aby se prodloužila životnost podlah. Neměla by přicházet do častého kontaktu s velkým množstvím vody, u mokrého čištění tedy hadr důkladně vymáchejte. Podlahy v blízkosti hran nasávají vodu, mohlo by dojít k deformaci. Laminátové podlahy ošetřujte také suchým čištěním - zamést podlahu nebo vysát (používejte vhodné nástavce, abyste podlahu nepoškrábali). Nepoužívejte ani bělicí prostředky a silná rozpouštědla. Vyhněte se i prostředkům s olejem, mohou se na podlaze vytvářet fleky.

 

             Přípravek na čištění laminátu

Na laminátové podlahy u nás můžete zakoupit přípravek na čištění laminátu. Jedná se o šetrný a neutrální čisticí přípravek, který je vhodný pro denní čištění. Využít ho můžete na všechny laminátové podlahy a povrchy. Vhodný je také pro Click-lamináty. Odstraňuje nečistoty, mastnoty a rýhy od podpatků.

Přípravek se ředí 1 : 200 (50 ml na 10 litrů vody). Velké nečistoty je možné odstranit neředěným přípravkem třeba za pomoci hadříku. Uchovávejte v suchu, chladu a mimo dosah dětí.